V. šampionát terčovců v Duisburgu 2004

V říjnu 2004 se konal v Duisburgu V. mezinarodní šampionát terčovců. I tentokrat jsem se jel na nej podívat a přivezl několik fotek, které si zde můžete prohlédnout.
Tentokrát došlo k zásadní změně ze strany pořadatele firmy Zoo Zajac a sice spojila Discus šampionát dohromady s veletrhem „Zierfisch und Aquarium“. Z obchodního hlediska sice je to rozumný krok ale dle mého názoru ale to nebylo rozumné. Jak bylo z úst mnoha návštěvníků slyšet, tak mnohým normalním akvaristům vadila přítomnost mnoha terčovců a zboží kolem nich. Na druhé straně již dopředu bylo možné číst na německých konferencích o terčovcích o skepsi vůči tomuto spojení a obavy ze zániku specializované akce věnované výhradně terčovcům ve prospěch obchodu a průměrnosti.


Uvidime co přinese budoucnost a jak se šampionát v Duisburgu bude vyvíjět dále.
Pro mne osobne představoval tento šampuonát krok zpět. Dříve jsem tam jezdil s tím, že poznam nové lidi, novou techniku a uvidim zajimavé ryby a hlavne že budu mezi svými, stejně potrhlými lidmi jako jsem já. Nyní jsem měl pocit že se v tom anonymním davu ztrácím, mnozí známí ani nepřijeli a celá kace je už spíše velký prodejný stánek s obyčejným zbožím. I co se týče terčovců tak již byla vidět absence asijských vystavovatelů. Potěšující byl stále viditělnější trend zpět k přírodním a klasickým variantám terčovců a už nebylo vidět moc asijských omalovánek :-).
V soutěžní části bylo vidět několik velmi zajímavých a překrásných ryb, mnoho průměrných ale i mnoho podprůměrných. Myslím že na výstavě v Ostravě v srpnu 2004 byla kvalita ryb mnohem lepší než zde.

Fotogalerie:

« z 4 »

Discover more from Discus.cz

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading