Vítejte na stránkách Discus.cz

„Za chvíli jsme přišli do pokoje k rybičkám, Anděl mi ukazoval přírůsty a úplně se rozplýval nad krásou a půvabem svého nejnovějšího exota jménem, tuším, Symphysodon discus.“
Ludvík Souček – Případ čerta č.4

Vítejte na nejstarších a nejrozsáhlejších českých stránkách věnující se terčovcům, rybám rodu Symphysodon.
Web vznikl v roce 1999 a byl na doméně iol.cz. Krátce na to se stal součástí webu www.akvarium.cz/discus. V roce 2001 byla registrována doména discus.cz, kde je od té doby až do dnešních dnů.

Nejstarší dochovaný záznam z února 2000 na stránkách www.archive.org. Odkaz na stránky o terčovcích je špatně viditelná, je na levé straně pod červenou dělící čarou nad obrázkem odkazu na AKVÁRIUM TERÁRIUM a AQUAland

Web vznikl z tehdejšího, a stále trvajícího, nedostatku informací v češtině o terčovcích, jejich původu, historii, chovu, odchovu, nemocech atd. Proto je snaha zde publikovat informace jak o terčovcích, ale i třeba o výstavách a soutěžích, o fungovaní filtrů a další techniky, o chemii akvarijní vody aby akvarista pochopil souvislosti ovlivňující život jeho ryb, o literatuře věnující se terčovcům a s nima souvisejícím tématům a mnoho dalšího.

Snímek obrazovky úvodní stránky z 5. dubna 2001 z ww.archive.org, kdy byla zpuštěna doména Discus.cz

Web si prošel za ta léta obdobími aktivity ale i pasivity, kdy se dlouho nic nového nepublikovalo. Častá byla úvaha ho zrušit, ale bylo líto vložené práce a energie, ale mnohé publikované informace nejsou jinde v češtině online publikované nebo velmi špatně dohledatelné.
Nové posily jsou vítané i náměty a připomínky jak web zlepšit a co zajímavého publikovat.

Kersten

Discover more from Discus.cz

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading